Vybavení

Pro naši práci jsme zvolily následující vybavení


Stomatologická souprava KaVo Primus 1058 S

Ovládání křesla ze strany lékaře či sestry nebo pomocí nožního ovladače, 5 program. pozic, výškově nastavitelný sedák (ošetřování dětí eventuelně menších lidí), polstrování dle výběru ze vzorníku, funkce HYDROCLEAN – automatické 2min. propláchnutí celého systému soupravy čistou vodou atd.

Stomatologická souprava KaVo Estetica e30

Strana lékaře: snadné ovládání funkcí díky tlačítkům přímé volby a intuitivnímu ovládacímu panelu, integrovaný displej, vše na dosah.
Strana asistentky: snadná obsluha díky jasně uspořádaným funkcím a tlačítkům přímé volby, otočná a výškově nastavitelná, plivátkový blok lze otočit o 60°.
Měkké polstrování pro mimořádné pohodlí pacientů, stavitelná opěrka hlavy - obojí umožńuje pracovat lékaři efektivněji a soustředit se na ošetření. Vhodné také pro pacienty s vyšší hmotností.
Ovládání bez dotyku ruky díky nožnímu ovládání - bezpečné a hygienické pracovní postupy, snadné a ergonomické použití.
Základní výbava zahrnuje skvělé LED světlo MAIA, excelentní 5-ti nástrojový stolek lékaře s LCD displejem, vestavěný čistící systém, 3F stříkačku, bezuhlíkový MM KAVO KL 701 a světelnou rychlospojku 465 LED.

4 druhy ultrazvukových přístrojů

Pneumatický odstraňovač zubního kamene SONICflex 2003 L - se světlem

KaVo SONICflex LUX 2003 L lékařský instrument, použití dle normy DIN EN ISO 15606. Přenos vibrace je způsoben integrovaným rotujícím nerezovým pouzdrem, které se pohybuje pomocí proudícího vzduchu. Oscilace je přenášena na pracovní hrot a má eliptický tvar. Integrované vodní chlazení zabezpečuje, aby nedošlo k přehřátí pracovního hrotu a zároveň chladící sprej čistí ošetřované plochy. Používáme hroty pro minimálně invazivní, šetrné a efektivní čištění hlubokého parodontálního chobotu.

PIEZOlux

Piezo elektrický odstraňovač zubního kamene pracuje s vyšší frekvencí do 30 kHz. Konstantní frekvence zajišťuje efektivní práci, pomocí regulace intenzity výkonu nožním ovladačem provedeme změnu amplitudy hrotu. Umožňuje tak šetrnější odstraňování zubního kamene a je hygienicky bezpečnější díky sterilizovatelným hrotům a krytu násadce. Integrace na zubní soupravu zvyšuje efektivitu, sterilizovatelnost zase hygienickou bezpečnost.

VECTOR PARO, VECTOR SCALER

Je novějším systémem ultrazvukových přístrojů, který jako příčinný ošetřovací systém eliminuje bakterie způsobující onemocnění, stejně jako plak, konkrementy a endotoxiny. Používá různé tvary nástrojů z rozličných materiálů a suspenze s leštícím a brusným účinkem. Přídavné sady nástrojů rozšiřují použití systému Vector také do jiných oborů stomatologie, jako je profylaxe a ošetření zubního kazu. Nástroje jsou vytvořeny podle minimálně invazivních kritérií. Systém Vector byl navržen tak, aby uživatelům tohoto přístroje přinesl možnost léčby parodontitidy i periimplantitidy. Charakteristickým prvkem pro systém Vector je rezonanční tělísko v hlavičce násadce ve tvaru kroužku. Nástroj, nasazený v 90° úhlu k podélné ose násadce, je-li správně upevněn, se díky kroužku pohybuje nahoru a dolů. Nekontrolovatelné záchvěvy a mechanické vibrace běžné u zvukových a ultrazvukových nástrojů se díky tomuto rezonančnímu tělísku eliminují. Pomocí rezonančního tělíska se násadce zahřívají pomaleji, proto není zapotřebí vysokých dávek vody k chlazení a přiváděná voda se nerozptyluje ve formě aerosolu. Celý nástroj se ve všech úsecích pohybuje stejně, tj. nevznikají místa s minimálním nebo maximálním pohybem. Smáčivost tekutin přiváděných na povrch nástrojů se výrazně zvyšuje podélnými kmity nástroje, přičemž se kapky vody nezávisle na místě vstupu váží na nástroj jako vodní film. Vodní povlak se pevně pojí na povrch nástroje, čímž se dostatek tekutiny dostane i do hlubokých parodontálních chobotů, úzkých kavit nebo hluboko do oblasti kořenových kanálků. Pro šetrné ošetření citlivých struktur a povrchů zubu, k odstranění subgingiválních biofilmů, konkrementů, usazenin zubního kamene, převisů výplní nebo supragingiválního plaku je možno použít nástroje z částečně flexibilních vláknitých materiálů s redukovaným příkonem energie (je zde redukována i odolnost proti otěru). Použití nástrojů z vláken je především doporučováno při podpůrné parodontoterapii, terapii a profylaxi periimplantární mukositidy nebo periimplantidy. K výše vyjmenovanému a k využití fluiddynamického efektu s následným navýšením energie se při ošetřování povrchů hodí rovná sonda z neplněného vysokoflexibilního plastu, tato sonda je rovněž vhodná při ošetřování parodontu jako výplachový nástroj. Navýšení energie se dá docílit také přidáním částic do přiváděné tekutiny. Vector-fluid-polishem (lešticí fluid s částečkami hydroxylapatitu k leštění), lze dosáhnout důkladného odstranění subgingiválně adherovaných biofilmů (zabraňuje poškození nebo obrušování tvrdých zubních tkání, povrchů implantátů, zubních náhrad, nepoškozuje cement kořene).

 

Air-flow (pískování) k odstranění zubního plaku, pigmentu, barevných skvrn a jemnějšího zubního kamene

KaVo PROPHYflex® 3

K precizní zubní hygieně, čištění zubů pro estetické nároky, rychle a důkladně vyčistí zabarvení zubů i na anatomicky těžce přístupných místech. Speciální kanylou je čistící medium - KaVo PROPHY pearls – (čistící prášek) vpravován tlakem vody a vzduchu na zuby. PROPHY pearls prášky jsou šetrné, mají účinnou složku vápníku, při aplikaci se k sobě nelepí a svou rotací lépe odstraňují povlak a zubní kámen. Přesně, šetrně a výkonně.

Bělení zubů

ZOOM! AP bělící lampa

Inovovaná bělící lampa s kratší dobou expozice 3x15 min. snadno přenositelná a expozičně upravitelná. Zajistí expozici celého úsměvu. Lehká a kompaktní (hmotnost 8kg). Speciální metal-halidová žárovka zajistí společně s bělícím gelem vybělení v průměru o 8-12 odstínů. Kloub nastavitelný o 360° a širokozáběrové rameno, umožňující vynikající polohovatelnost. Variabilní LCD displej (snadná kontrola času). Horní kloub lampy umožňuje optimální umístění aktivačního nástavce na ústa pacienta.

 

 

Další vybavení


Lupové brýle

Pro detailnější a preciznější ošetření, zvětšení až 3,5x.