Bělení zubů

Provádíme všechny techniky bělení vitálních zubů


Proč vůbec bělit zuby?

Bělit zuby znamená dosáhnout dlouhodobě jejich světlejšího odstínu. Již od chvíle prořezání zubu do dutiny ústní začíná jeho původní odstín tmavnout. Příčinou jsou barevné pigmenty přijímané v potravinách a nápojích. Černé čaje, káva, Coca-Cola a červené víno jsou nejčastější původci zabarvení. Kouření, jako i žvýkání tabáku, se také intenzivně podílí na tmavnutí zubů.

Zuby mohou být přirozeně tmavší již při prořezání. Jindy jsou na vině antibiotika, často opakovaně podávaná v raném dětství. Takové zuby bývají zbarveny do odstínů žluté, šedé či hnědé barvy. Postiženy jsou buď všechny rovnoměrně nebo jen některé. Změnu barvy způsobí i zvýšený příjem fluoru – fluoróza zubů. Je typická přítomností křídově bílých skvrn na jinak normálně zbarveném zubu. V těžších případech se jedná o skvrny v odstínech hnědé či šedé barvy. Zuby mohou být barevně handicapovány také při těžkých systémových onemocněních organizmu. Podobně působí i nedostatek některých vitamínů během vývoje zubu. Úrazy zubů jsou další možnou příčinou vzniku jejich následných barevných změn.

Řešení všech uvedených problémů existuje a spočívá právě v bělení zubů pod dohledem Vašeho zubního lékaře či dentální hygienistky.

Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu, nebo telefonicky, nejčastější dotazy Vám rády zodpovíme. Provádíme všechny techniky bělení vitálních zubů.